UA Рус

PISA-2022: результати оприлюднено

05 грудня 2023 293 Друк
PISA-2022: результати оприлюднено

Сьогодні, 05 грудня, у Києві Український центр оцінювання якості освіти та Міністерство освіти і науки України за підтримки ЮНІСЕФ оприлюднили Національний звіт за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2022.

Звіт підготували провідні аналітики Українського центру оцінювання якості освіти за підтримки Організації економічного співробітництва та розвитку. Крім повного, було також підготовлено Короткий звіт, повідомляє УЦОЯО.

У національному звіті репрезентовано основну інформацію про успішність українських 15-річних підлітків, зокрема на тлі результатів їхніх однолітків в інших країнах, а також порівняно з досягненнями учнівства станом на 2018 рік, коли наша країна вперше взяла участь у дослідженні PISA.  

Підпишіться на email розсилку!

Презентація Національного звіту в Києві проходила одночасно з відкриттям Міжнародного звіту за результатами PISA-2022 — заходу, що відбувся в Парижі. Міжнародний звіт — це документ, що складається з кількох томів. Сьогодні оприлюднено перші два з них. Том І інформує про показники успішності 15-річних підлітків 81 країни в опановуванні читацькою, математичною та природничо-науковою грамотністю, а також про результати вивчення проблеми рівності в освітніх системах країн-учасниць PISA. Своєю чергою том II зосереджений на проблемі стійкості освітніх систем загалом та учнів і закладів освіти зокрема. Зазначимо, що Український центр оцінювання якості освіти перекладе частину матеріалів цьогорічного Міжнародного звіту українською мовою й розмістить їх на сайті PISA.UKRAINE, де нині можна ознайомитися з перекладом тому І за підсумками циклу PISA-2018. Оприлюднення перекладу тому І за підсумками циклу PISA-2022 заплановано на весну 2024 року.

Наголосимо, що результати PISA політики всіх країн-учасниць використовують для оцінювання ефективності своїх освітніх систем, визначення зон потенційних ризиків і водночас актуальних напрямів розвитку. Для України ці дані цінні передусім з огляду на те, що вони відбивають ті проблеми, з якими стикнулася наша система загальної середньої освіти внаслідок пандемії COVID-19 та повномасштабного вторгнення росії. Висновки PISA-2022 можуть допомогти вітчизняному політикуму й освітянській спільноті напрацювати ефективні заходи для забезпечення стійкості нашої системи освіти та її поступу в умовах продовження реформи Нової української школи.

Ознайомитися зі звітами можна на сайті PISA.UKRAINE.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача