Пошук по сайту

Підвищення якості та доступності дошкільної освіти – один із ключових пріоритетів МОН

Освіта в Україні

Відповідно до Плану пріоритетних дій на 2021 рік, затверджених Урядом, одним із ключових пріоритетів Міністерства освіти і науки України є якісна доступна дошкільна освіта.

Як наголошує Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет з метою підвищення якості та доступності дошкілля у 2020 році був розроблений Базовий компонент дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти, який наразі впроваджується в дію. Також були затверджені зміни до Положення про заклад дошкільної освіти,  яким визначені  основні засади діяльності дитячих садків.

У 2021 році заплановано розроблення нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту», що створить умови для розширення доступності дошкільнят шляхом впровадження альтернативної моделі фінансування. Відповідно до положень документу відбудеться і впровадження академічної та фінансової свободи закладів дошкільної освіти. Також відбудеться  дослідження якості дошкільної освіти за допомогою міжнародної методики ECERS-3 з метою отримання реального стану дошкілля в Україні. У 2020 році булі здійснені певні кроки задля його реалізації,  а саме методика була перекладена українською мовою, були відібрані національні та регіональні експерти, проведена серія вебінарів для педагогів, які стосувались методики.

Планом визначені наступні пріоритетні дії щодо розвитку дошкілля:

  • розроблення та подання Уряду проєкту нової редакції Закону України «Про дошкільну освіту»;
  • впровадження нового Базового компонента дошкільної освіти;
  • запровадження внутрішнього оцінювання освітніх і управлінських процесів у закладах дошкільної освіти на основі критеріїв якості дошкільної освіти (ECERS-3);
  • розроблення та впровадження професійних стандартів за професіями «Вихователь» та «Директор закладу дошкільної освіти»;
  • створення додаткових місць у закладах дошкільної освіти.

Отримуйте актуальні новини освіти

Також пріоритетним напрямком діяльності у сфері дошкілля МОН визначає професійні стандарти вихователя та директора закладу дошкільної освіти. Професійний стандарт необхідний для визначення мінімально необхідних вимог до змісту, кваліфікації та компетентностей фахівців вихователя та директора закладу дошкільної освіти, оновлення посадових інструкцій, програм підготовки молодих фахівців відповідних спеціальностей. Відповідно до цього стандарту відбуватиметься й підвищення кваліфікації та професійний розвиток педагогів та управлінців.

Уряд планує створити більше, ніж 7 тисяч додаткових місць для дошкільнят. Задля цього планують відкривати нові заклади чи групи, провести реконструкцію вже існуючих закладів, створити умови для функціонування дитсадків приватної та корпоративної форми власності, заснованої на основі державно-приватного партнерства, а також запровадження альтернативних форм здобуття дошкільної освіти.

Теги:
Читайте також:

"Коли відкриються дитсадочки в Києві?"

"Що має бути в шкільному медпункті?"

"Онлайн -опитування про рівень задоволеності дистанційним навчанням у вишах"

Місце в рейтингу новин: 3339 місце
Рейтинг 0 из 5 на основе 0 оцінок
Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини