Пошук по сайту

Особливості другого навчального семестру

Освіта в Україні

Сьогодні, 11 січня, розпочався другий семестр навчального року.

Директорка Департаменту освіти і науки Києва Олена Фіданян на своїй Фейсбук сторінці розповіла про специфіку 2-го семестру:

  • "якщо в першому семестрі ми більше уваги приділяли новоствореним учнівським колективам (1, 5, 10 класи), то другий семестр - семестр підвищеної уваги до випускників (4, 9, 11 класи);
  • тепер вже не існує поділу на чверті, та третя чверть є найдовшою, а ще (навіть до появи Covid-19) ця чверть завжди переривалася на карантин через грип, або сильні морози. Карантин міг тривати до трьох тижнів. У цей період ми ніколи не організовували ні змішаного, ні дистанційного навчання. Видавали розпорядження та накази, в яких зазначали, що навчальні програми з предметів будуть виконані за рахунок ущільнення навчального матеріалу. В другому семестрі ти маєш унікальну ІV чверть. Ця чверть (більша її частина) зорієнтована на повторення та закріплення вивченного. Тільки випускні класи (4, 9, 11) працюють над іншим. Їхня діяльність зорієнтована на подальше місце навчання випускника.

Освітнє законодавство + пандемія - і ми отримали ще ряд особливостей:

1. ЗНО-21. Вірю, що цього навчального року не повториться той жах, який влаштувало МОН попереднього року. Вже розроблені можливі варіанти проведення ЗНО. Здається, їх чотири. Я маю той, що мені до душі, та не буду нав'язувати свою думку.

2. Розпочинаємо семестр в Києві дистанційно. Локдаун. Врахували досвід попереднього року та надали ряд рекомендацій керівникам шкіл. Тут потрібно зазначити, що ми можемо лише рекомендувати. Так говорить законодавство. Та наші рекомендації - це узагальнення досвіду освітян усіх районів міста. Наводжу їх в інфографіці.

3. Цього року ми створили Google-календар, в якому є важлива інформація і для батьків, і для педагогів, які перебувають в умовах карантинних обмежень.

Отримуйте актуальні новини освіти

4. Зважаючи, що цей локдаун не такий жорсткий як у 2020 році, рекомендували (за крайньої потреби та з метою створення безпечних умов) дозволити учням та вчителям, які не мають засобів для дистанційного навчання вдома та проживають у кроковій доступності, навчатися дистанційно з використанням шкільної комп'ютерної техніки.

5. Для спілкування з батьками учнів рекомендували замість цілодобового Viber зв'язку, який часто й густо перетворюється на платформу сварок, створити шкільні електронні скриньки.

6. Також просили надати роз'яснення, що онлайн-урок не може тривати 45 хвилин. Науковими установами України ще не розроблені рекомендації щодо тривалості онлайн-уроків в умовах дистанційного навчання. Єдині нормативи, що є в Санітарному регламенті (новому), стосуються тривалості використання ТЗН під час очного навчання. Отже, ми (освітяни) використовувати можемо лише їх. А там:

Безперервна тривалість навчальної діяльності з ТЗН упродовж уроку повинна бути:

  • для учнів 1 класів – не більше 10 хвилин;
  • для учнів 2 – 4 класів – не більше 15 хвилин;
  • для учнів 7 класів – не більше 20 хвилин;
  • для учнів 8 – 9 класів – 20 – 25 хвилин;
  • для учнів 10–11 (12) класів на 1-й годині занять до 30 хвилин, на 2-й годині занять – 20 хвилин.
  • при здвоєних уроках для учнів 10 – 11 класів – не більше 25–30 хвилин на першому уроці та не більше 15–20 хвилин на другому уроці.

Дитячі садки не переривали свою роботу. Хоча їхня відвідуваність (очікувано) була низькою. Найменше вихованців (у період Різдвяно-Новорічних вихідних) відвідували садки Дарницького та Святошинського районів.

У закладах професійної освіти канікули ще тиждень триватимуть. Вони пішли на канікули на тиждень пізніше.

Позашкільні заклади були активними увесь канікулярний час. Надалі вони теж продовжать свою роботу.

Кожен заклад має свій план роботи на червоному рівні епіднебезпеки, та життя кожного разу нас вчить й вносить свої корективи. Думаю, що й цього разу ми отримаємо нові навички та уроки.

Усім гарного початку ІІ семестру. Впевнено рухаємося до завершення 2020-2021 навчального року".

Теги:
Читайте також:

"“Долаємо стреси разом”: онлайн-курс для батьків (як впоратись зі стресом самому і допомогти дітям)"

"На скільки встановлений прожитковий мінімум у грудні відрізнявся від фактичного?"

"Онлайн-конференція для освітян «Мирна школа»"

Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини