UA Рус

Онлайн-навчання: головні виклики, ризики та відповідальність батьків

28 грудня 2022 604 Друк
Онлайн-навчання: головні виклики, ризики та відповідальність батьків

Спочатку пандемія коронавірусної інфекції, а наразі активна фаза повномасштабної війни, спричинили значні зміни у сфері освіти. Освітній процес з очного формату трансформувався у дистанційний, що дозволило вирішити багато питань, зокрема забезпечити доступ до навчання учасникам освітнього процесу не зважаючи на їхнє місцеперебування. В той самий час стало онлайн-навчання спровокувало появу низки супутніх проблем, вирішення яких лягло на плечі батьків. Про ризики відповідальності для батьків, способи захисту та відновлення порушених прав в умовах онлайн-навчання розповідає адвокатка, член Ради Комітету з сімейного права НААУ Ольга Семенюк.

Як зауважила експерт, онлайн-навчання мало вирішити багато питань. В той самий час дистанційна освіта породжує багато супутніх проблем. Першочергово, батьки та діти стикаються з технічними складнощами, неможливістю під’єднатися до онлайн-уроку через відсутність електроенергії, Інтернету, а також матеріальними складнощами, що полягають у неможливості придбати відповідну техніку (телефон, ноутбук, планшет).

Дані проблеми лягають на плечі батьків, адже саме на них покладаються обов’язки, передбачені приписами Сімейного кодексу України (далі – СК України).

Підпишіться на email розсилку!

Мовиться про обов’язки, визначені статтею 150 СК України, щодо виховання та розвитку дитини, а саме один із основних обов’язків по забезпеченню здобуття дитиною повної загальної середньої освіти та підготовки її до самостійного життя.

В умовах воєнного стану Міністерством освіти України були прийнято рішення передбачити можливість для батьків обирати форму навчання для своїх дітей, а саме чи буде це очна, дистанційна форма або ж змішане навчання.

Експерт звернула увагу, що вибір форми навчання відбувається саме за заявою батьків з врахуванням можливостей конкретної школи.

Цьогорічним нововведенням є змішана форма навчання що  передбачає поєднання очної та дистанційної форм. Якщо виникає ситуація, за якої адміністрація школи не може організувати для дитини змішану форму навчання, а батьки відповідно не можуть домовитися між собою, для узгодження зазначеного питання рекомендується звернутися до органів опіки та піклування, який уповноважений на розгляд спорів, пов’язаних з вихованням дитини.

У випадку, якщо ж батьки не можуть або не бажають створити належні умови для онлайн-навчання, для них передбачено настання адміністративної відповідальності. Так, ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. За що вони можуть понести покарання у вигляді попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн).

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача