Укр Рус

Надійні джерела інформації про заклади освіти

24 листопада 2021 160 Друк

Під час вибору освітнього закладу для дитини важливо володіти достовірною інформацією про стан школи чи дитячого садка, його технічне та фінансове забезпечення, наповненість та інші дані. На сайті освітнього омбудсмена надають перелік інформаційних джерел про освітні заклади.

Кожен заклад освіти відповідно до вимог ЗУ «Про освіту» повинен надавати повну інформацію щодо його реального стану, яка може викладатися на вебсайті.

Заклади освіти, які отримують публічні кошти, та їх засновники зобов’язані оприлюднювати на своїх вебсайтах кошторис і фінансовий звіт про надходження та використання всіх отриманих коштів, інформацію про перелік товарів, робіт і послуг, отриманих як благодійна допомога, із зазначенням їх вартості, а також про кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством. 

Підпишіться на email розсилку!

Вищевказаний перелік документів розміщується для відкритого доступу не пізніше ніж через десять робочих днів із дня їх затвердження чи внесення змін до них, якщо інше не визначено законом.

Якщо на вебсайті закладу освіти відсутні ці документи, можна звернутися до закладу освіти з письмовим або усним запитом до керівника закладу освіти, відповідного управління освіти. 

Отримати достовірну інформацію про заклад освіти, перевірити форму власності закладу, чи працює цей заклад, чи не планується його реорганізація, до сфери управління якого органу належить цей заклад, знайти код ЄДРПОУ цього закладу, контакти закладу, є цей заклад опорним чи ні (якщо йдеться про ЗЗСО), чи знаходиться заклад у сільській або гірській місцевості тощо можно в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, вказавши повне або скорочене найменування закладу чи код ЄДРПОУ.

Для закладів вищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, фахової передвищої освіти, післядипломної освіти розміщено інформацію про структуру закладу, ліцензовані спеціальності вищої, фахової передвищої освіти, післядипломної, ліцензовані професії тощо. 

Інформацію про заклад освіти можна знайти у системах Youcontrol або отримати інформацію у месенджері з системи Опендатабот (opendatabot)

Дізнатися про закупівлі закладу освіти батьки можуть із різних джерел. Якщо заклад має власну бухгалтерію, всі витрати мають бути розміщенні на його вебсайті. В електронній системі публічних закупівель Прозорро за ЄДРПОУ чи назвою закладу можна знайти закупівлі закладу. Також інформація доступна на порталі DOZORRO. 

Дізнатися, що закуповує будь-яка школа або дитсадок, що розташовані в обласному центрі, і скільки коштів було витрачено на той чи інший  предмет закупівлі чи послугу можна за допомогою  сервісу “Що купує твоя школа”. Для цього біля мапи необхідно обрати місто, адресу та назву закладу освіти.

Також на сайті проєкту можна дізнатися, скільки внесків роблять батьки в Україні, як правильно скласти запит до управління освіти, щоб дізнатися, які закупівлі здійснює школа. Батькам пропонуються  шаблони запитів до закладу освіти чи управління освіти. 

Єдиний веб-портал використання публічних коштів –  на цьому інформаційному ресурсі опубліковані відкриті дані про використання бюджетних коштів розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевих бюджетів. Пошук здійснюється також за  ЄДРПОУ. 

Якщо заклад освіти не має власної бухгалтерії, дізнатися інформацію про закупівлі можна в управлінні освіти відповідного району або централізована бухгалтерія.  

Якщо інформація про закупівлю не відповідає дійсності можна залишити відгук на порталі DOZORRO. У разі виявлення порушення вони скерують цю інформацію до відповідних правоохоронних органів та органів контролю.

Відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” запитувач має право звернутися до розпорядника інформації з запитом на інформацію незалежно від того, стосується ця інформація його особисто чи ні, без пояснення причини подання запиту. Розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту. Якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Батьки можуть подати запит через вебсайт “Доступ до правди”.

Батьки також можуть дізнатися про залишки освітньої субвенції, які знаходяться на рахунках області та громади, і запитати, на що саме громада планує використати ці кошти, у разі їх наявності. Можливо надати свої пропозиції щодо використання цих коштів.

Відповідно до чинного законодавства залишки освітньої субвенції можуть спрямовуватися насамперед на такі видатки:

  • придбання шкільних автобусів для перевезення дітей із закладів загальної середньої освіти, які будуть оптимізовані / обʼєднані / реорганізовані;
  • оснащення закладів освіти персональними компʼютерами та мультимедійним обладнанням, засобами навчання та обладнанням для навчальних кабінетів початкової школи;
  • придбання підручників і посібників (у тому числі електронних) для закладів освіти;
  • оновлення навчальної та матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти;
  • здійснення заходів, повʼязаних із забезпеченням пожежної безпеки;
  • ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) закладів загальної середньої освіти;
  • підключення закладів освіти до Інтернету, насамперед у сільській місцевості;
  • будівництво нових туалетних приміщень і реконструкцію, капітальний та поточний ремонт туалетних приміщень закладів загальної середньої освіти, в яких початкову освіту здобувають не менше 20 осіб, облаштування їх санітарно-гігієнічним обладнанням та розроблення відповідної проєктної документації;
  • у 2021 році на закупівлю засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок, захисних щитків), дезінфекційних засобів, пірометрів (інфрачервоних термометрів) та послуг із дезінфекції приміщень.
Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача