Пошук по сайту

Мовний омбудсмен: ЗНО з української мови і літератури повинно бути комплексне

Освіта в Україні

ЗНО

Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, заявив, що обов’язковим повинно бути комплексне ЗНО з української мови та літератури.

Про це він розповів в інтерв`ю Укрінформу.

Пан Кремінь повідомив: "На мою думку, допоки не буде об’єктивного та аргументованого погляду на вимоги до шкільних мовних компетенцій, адаптованих до сучасних стандартів, комплексне ЗНО з української мови та літератури повинно бути обов’язковим. Погодьтеся: без вивчення української літератури неможливо опанувати мову".

Мовний омбудсмен готує звернення до Прем'єр-міністра та МОН стосовно перегляду норми про скасування обов'язкового ЗНО з української літератури.

"На превеликий жаль, це не підхід у часи реформ. Натомість виникають питання і щодо якості цих тестів, нарікань до яких вистачало завжди. Поруч із тим, якщо ми маємо іспитування з державної мови, розроблене Національною комісією зі стандартів державної мови відповідно до рекомендацій Ради Європи з мовної освіти (CEFR), – виникає питання: коли ж наше ЗНО буде адаптоване до сучасних вимог сучасної шкільної освіти, скажімо, PISA?", - зазначив Тарас Кремінь.

Отримуйте актуальні новини освіти

Теги:
Читайте також:

"“Долаємо стреси разом”: онлайн-курс для батьків (як впоратись зі стресом самому і допомогти дітям)"

"На скільки встановлений прожитковий мінімум у грудні відрізнявся від фактичного?"

"Онлайн-конференція для освітян «Мирна школа»"

Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини