Укр Рус

Майбутня професія дитини: як допомогти у виборі

Майбутня професія дитини: як допомогти у виборі

Вибір майбутньої професії є відповідальним та важким процесом, коли слід враховувати власні вподобання, інтереси, можливості, престижність фаху в майбутньому та інші чинники. Батьки майбутніх випускників починають замислюватися над цим за декілька років до закінчення школи. Як допомогти дитині визначитись щодо власного майбутнього надає поради відомий телеведучій Олександр Педан на УП. Життя.

Телеведучій розповідає, які запитання він ставив донці під час роздумів щодо майбутньої професії.

Чи має вона намір обрати професії когось з батьків?

«Насправді, я не фанат професійних династій. Знаю багато історій від друзів, які відмовилися працювати за тим же фахом, що й батьки, дідусі й бабусі й пересварилися зі всією родиною. Ми будемо щасливі, якщо наші діти оберуть справу свого життя й отримуватимуть від неї задоволення, як отримуємо ми» - зазначив Олександр Педан.

Підпишіться на email розсилку!

Чи надавали батьки можливість спробувати власні сили в різних напрямках?

Телеведучий переконаний, що дитині слід надавати можливість спробувати себе в різних сферах. Хибно думати, що коли дитина постійно обирає щось нове, вона нестабільна у власних бажаннях. Чим більше різних напрямків вона спробує, тим вищі шанси, що вона знайде саме ту справу, яка буде приносити задоволення в майбутньому.

Чи збігаються очікування від майбутнього закладу вищої освіти з реальністю?

В непростий період пошуку та вибору майбутньої професії батьки мають допомагати дитині, надавати слушні поради, разом відвідувати дні відкритих дверей в університетах. Успішне складання зовнішнього незалежного оцінювання беззаперечно є важливим моментом для випускників, однак не менш значущий крок – вибір майбутнього університету.

Чи відпускати дитини на навчання в інше місто/країну?

Справжнє студентське життя складається не лише з лекцій, семінарів та іспитів. Це незабутній період, сповнений змістовним дозвіллям, новими цікавими знайомствами, різноманітними заходами та яскравими подіями. Найкраще відчути його нестримний характер та подорослішати вдасться навчаюсь саме в іншому місті. Однак в цьому питанні найважливіше значення має бажання дитини, її готовність відлетіти із сімейного гнізда.

Чи не знецінюють близькі люди вибір дитини?

Батьки повинні у будь-якому разі зважати на думку та бажання дитини. Якщо вона прагне стати актором, музикантом, маркетологом, не слід відбивати цього бажання, а навпаки допомогти, спробувати зрозуміти, чому саме таку професію обирає дитина. Тиснути на дитину і обирати за неї – не найкращий варіант. Така спроба спричинить лише негатив та агресію.

 Чи не застрягли батьки у часі, де немає місця професіям майбутнього?

«Світ дуже стрімко розвивається, і нам не завжди просто це прийняти. Але нашим дітям жити у цьому світі. Тож є речі, у яких доведеться сісти й розібратися, щоб наші поради були реально актуальними. Сучасні професії: айтішники, піарники, стратеги, маркетологи для нас можуть бути незнайомими. І це не означає, що вони не варті уваги. Потрібно лише проаналізувати, які компанії є на ринку з того спрямування, що зацікавило вашу дитину, скільки там заробляють, які є особливості. У підлітків не завжди виходить мислити стратегічно, але ми можемо їй допомогти», - наголошує Олександр Педан.

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача