Пошук по сайту

Ігор ЛІКАРЧУК: Кілька думок про репетиторство в середній освіті, навіяних останніми заявами МОН

Освіта в Україні

Блоги

1. Проблема з’явилася через рік після запровадження ЗНО, коли батькам стало зрозуміло, що у величезній кількості випадків без стороннього кваліфікованого педагогічного супроводу їхні діти ЗНО не складуть.

2. Якщо комусь здається, що репетитори займаються дурничками і лише гребуть гроші лопатою – дарма так думаєте. До репетитора ніхто, на відміну від школи, не зобовязаний йти. Якщо репетитор не буде робити того, за що йому платять гроші, до нього ніхто не піде. Знову ж таки: на відміну від школи.

3. За хороший продукт потрібно платити хороші гроші. Саме тому вартість репетиторських послуг у багатьох випадках не дуже низька. Але її також не можна назвати захмарною. Знову ж таки: не подобається чи не можете платити, то тут уже ніхто нічого не зробить.

4. Офіційна освіта була, є і буде проти репетиторів. І це зрозуміло. Бо конкуренція. Брати участь в конкурентній боротьбі офіційна освіта не здатна. У неї головна зброя – бруд, яким вона готова обливати репетиторів 24х7.

5. Репетиторство в Україні розвивається трьома шляхами. Велика кількість педагогів, офіційно зареєструвавшись як підприємці, надають репетиторські послуги, платять податки і живуть цивілізовано. Це найкраще і найрозумніше, що можна зробити. І на місці державних мужів я зробив би все, щоб стимулювати навернення в цю групу всіх, хто займається репетиторство. Так має бути.

Друга група – ті, хто не працюють в школах, але репетиторством займаються "підпільно". На мою думку, це не зовсім цивілізовано, але як вирішити проблему я написав вище.

Третя група – так звані шкільні підпільні "репетитори". Працюючи в школах, вони репетиторствують із своїми учнями. Інколи навіть під час офіційного навчального процесу. Це – ракова пухлина в школах. Позбутися її не допоможуть примочки та компреси. Лише радикальні методи – звільнення керівників шкіл і горе-"репетиторів", які зловживають своїм службовим положенням. Добре, що МОН нарешті висловило свою офіційну позицію стосовно таких.

Замість висновку. Я лише за репетиторство. За цивілізоване репетиторство. Як альтернативу недолугій, у ряді випадків, офіційній шкільній освіті. Цивілізоване репетиторство повинно мати право на життя і на підтримку держави. Краще із ним, аніж без нього.

За результатами відомої мені соціології майже 70% тих, хто складає ЗНО, користуються послугами репетиторів. Уявляю, якими були б його результати, якби репетиторів не було. І я категорично проти підпільного репетиторства. З ним потрібно наполегливо боротися. Бо воно руйнує офіційну освіту із середини.

Ігор ЛІКАРЧУК

Теги:
Читайте також:

"Коли стануть відомі результати сертифікації?"

"Диплом можна перевірити онлайн"

"Підписана Декларація про безпеку шкіл"

Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Г.Новосад ?
Інші новини