Пошук по сайту

Електронні щоденники: як триває процес переходу паперової документації в електронний формат

Освіта в Україні

Наразі в українських закладах загальної середньої освіти продовжується впровадження електронних щоденників. Чим вони відрізняються від паперових аналогів, чи вдоволенні учні нововведенням та як їх використовують в інших країнах світу, намагалися розібратися у проекті «Навчаємось разом: дружня школа».

Концепцією НУШ передбачено створення безпечного сучасного освітнього середовища, що також відображається у готовності використання в навчальному процесі інновацій як вчителями, так і батьками. Саме такий підхід надасть можливість учням бути справжніми новаторами, розвиваючи в них інформаційно-цифрову компетентність.

Головні переваги переходу від паперових до цифрових щоденників:

  • сприяє впровадженню напрямку галузі «освіта без паперу»;
  • доступ до оцінок учня мають лише вчитель та батьки дитини;
  • недоступність оцінок інших школярів, водночас батьки та діти можуть бачити рейтинг успішності в класі;
  • можливість аналізувати динаміку результатів успішності учнів по окремим предметам;
  • батьки мають змогу бачить, хто й коли виставляв оцінки, та прочитати коментарі до них.
Отримуйте актуальні новини освіти

Наразі електронні щоденники впровадженні у 134 закладах освіти, які розміщенні у Київській, Дніпропетровській, Івано-Франківській та Сумській областях. Інші школи вже подали заявку на перехід та очікують своєї черги. В той самий час заклади освіти самостійно приймають рішення щодо необхідності впровадження е-щоденників та е-журналів.

Більшість батьків виражає вдоволення таким нововведенням, що надає їм змогу бачити розклад уроків, показники успішності, кількість пропущених занять тощо. Дорослі мають можливість в разі необхідності зателефонувати вчителю-предметнику, якщо мають до нього питання, оскільки у застосунку містяться їхні номери телефонів.

Електронні щоденники активно використовують в інших країнах світу.

У Фінляндії впроваджена електронна система Wilma. Батьки, за допомогою власного коду доступу, можуть ознайомитися не лише з оцінками дитини, а й з інформацією, яку залишає особисто для них шкільний психолог, лікар чи соціальний працівник.

В Естонії з 2008 року впроваджена система eKool, що забезпечує взаємодію всіх учасників навчального процесу. Учні можуть ознайомитися з розкладом, завданнями та оцінками. Батьки також мають доступ до цієї інформації та спілкуються в системі з учителями.

У Литві використовується електронна система «Моя школа» від Nevda, що має в своєму складі  е-журнал, щоденник та платформу, які забезпечують комунікацію всіх учасників освітнього процесу. Учні мають можливість слідкувати за розкладом та своїм рейтингом успішності зі смартфона, вчителі можуть робити автоматизовані звіти, а батьки обов‘язково отримують повідомлення, якщо дитина не з‘явилась на заняттях.

  

Теги:
Читайте також:

"Коли відкриються дитсадочки в Києві?"

"Що має бути в шкільному медпункті?"

"Онлайн -опитування про рівень задоволеності дистанційним навчанням у вишах"

Місце в рейтингу новин: 3289 місце
Рейтинг 0 из 5 на основе 0 оцінок
Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини