Пошук по сайту

Для чого тримати випускників в заручниках? - Катерина Спітковська

Освіта в Україні

ЗНО

Блоги

ДПА

Завершується цей навчальний рік. Він не простий, його, безсумнівно, запам‘ятають всі до єдиного, хто має в цей час відношення до освіти.

Можливо, комусь він навіть сподобався, бо й справді, нові знання, новий досвід. А для когось цей рік - рік розпачу і страху, хвилювань і виснаження. Найприкріше, що ті, хто цього року йдуть зі школи, ВИПУСКНИКИ, відчувають на собі весь цей сюр, що відбувається навколо їх доль.

Освітяни, ближчі до дітей, говорять про те, що ситуацію можна виправити просто: відмінити ДПА в 11 - х класах, як це зробили і в 9-х, і в 4- х, аби розвантажити пункти тестування для складання ЗНО.

Все цілком логічно: кількість дітей зменшиться, тому що ЗНО не потрібно всім дітям, адже хтось вчитиметься за кордоном, хтось не планує вступати до закладів вищої освіти цього року.

Відпустіть дітей! Віддайте їм свідоцтва, і хай вони разом з батьками вирішують, який шлях далі обирають!

Але ж ні! Ніхто не чує цілком зрозумілі аргументи, ніхто не зважає на думку тих, хто їх наводить.

Для чого тримати випускників в заручниках? Навіщо доповідати Президенту маячню про 10 осіб в аудиторії під час ЗНО, якщо ТАК НЕ БУДЕ? Навіщо цей фарс?

А вимірювання температури? Боюся, частина дітей, які від стресу щороку температурять, так і не зможе потрапити на пункт ЗНО, бо їх не пропустять!

А пробне ЗНО? Проведемо його будь-якою ціною! Знехтуємо тими місяцями, які діти просиділи в чотирьох стінах з ослабленим імунітетом, аби тільки все йшло за сценарієм? Хто ті сценаристи?

Ми ж не розважаємось! Ми не граємо! Не ставимо постановки! Ми працюємо з дітьми і заради них. Що відбувається ? Чиновники показують нашим випускникам приклад, який стане для них дороговказом: йдіть за сценарієм, і байдуже на людські долі! Так і з нами вчинять ці діти через якихось 20 років, бо отримали «гарний» урок на старті в доросле життя!

Катерина Спітковська

Теги:
Читайте також:

"Дослідження успішності школярів - Володимир Бєлий"

"Сільська освіта у передсмертних конвульсіях - Ольга Халепа"

"Чому я повернувся до України - Сергій Кіяшко"

Коментарі {1}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Вадим Мендерецький
31.05.2020
А для чого під час пандемії вкрай необхідно проводити паради?... бо у когось в голові є бубка, яка не дає цій людині спокою.... Чи є інші причини для того щоб дітей, яким не потрібна укр вища освіта наражати на небезпеку

Відповісти

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Мандзій Л. С.?
Інші новини