Пошук по сайту

5 порад до ЗНО з української мови та літератури

Освіта в Україні

ЗНО

До ЗНО з української мови і літератури залишився місяць.

Анастасія Онатій, вчителька Всеукраїнської школи онлайн, подлілилась з 11-класниками кількома порадами.

1. ПЛАНУВАННЯ

Систематизуйте повторення матеріалу. Розподіліть місяць на 4 блоки й розплануйте НЕхаотичне повторення тем.

Наприклад,

Тиждень 1

Українська література. Від фольклору до класицизму.

Українська мова. Фонетика. Орфографія.

Важливо! Щоб не пропустити жодну з тем, орієнтуйтеся на офіційну програму ЗНО: https://testportal.gov.ua/programelit (https://testportal.gov.ua/programelit/)

Створіть план повторення на кожен день і чітко дотримуйтеся його, аби рівномірно розподілити матеріал, а не дочитувати все вночі перед тестом.

Зручно використовувати формат чек-листа: повторили – поставили «пташечку» – винагородили себе за старанність (це важливий компонент самомотивації).

Чек-лист на понеділок:

Отримуйте актуальні новини освіти

Повторити слова-маркери для 6 фольклорних творів із програми («Ой Морозе, Морозенку»: історична пісня, ліро-епос, татари, Савур-Могила).

Порада: використовуйте різні формати повторення: підручники, відеоуроки, подкасти, навчальні пабліки в інстаграмі – урізноманітнення форматів допомагає тримати динаміку й концентрацію під час підготовки.

Виконати всі завдання ЗНО попередніх років із теми «Фольклор» (тут можна знайти тематично згруповані тести - https://zno.osvita.ua/ukrainian/tema.html)

Повторити слова зі складними наголосами (перелік слів, які треба знати, є в програмі ЗНО).

Виконати всі завдання ЗНО попередніх років із теми «Наголоси».

Винагорода (обирайте те, що вас мотивуватиме: цукерочка, прогулянка, нова серія чи пів годинки в інстаграмі).

2. ІНТЕРВАЛЬНЕ ПОВТОРЕННЯ

Якщо в понеділок ви повторили наголоси, то це зовсім не означає, що можна забути про цю тему аж до самого ЗНО. Обов’язково виконайте ще кілька завдань на наголоси через 2-3 дні, повторіть «процедуру» знову через тиждень. Час від часу повертайтеся до тем, які ґрунтовно повторили, цей метод допоможе «вкорінити» необхідну інформацію.

3. СИМУЛЯТОР

Обов’язково виконайте хоча б 2 повні тести у форматі ЗНО від початку до кінця. Заплануйте день, час, коли ви зможете безперервно працювати 210 хвилин (якщо складаєте мову та літературу) або 150 хвилин (якщо складаєте лише мову).

Наблизьте умови виконання тесту до реальних: роздрукуйте тестовий зошит і бланки, вимкніть телефон, не відволікайтеся й виконайте всі завдання. Заповнювати бланки – важливий елемент цього процесу!

4. ПРОСТІР

Зробіть так, щоб простір, який вас оточує, «працював на вас»: випишіть винятки, які забуваєте, жанри, місця подій, псевдоніми (до речі, не забудьте сконцентрувати увагу саме на цих деталях, адже для тесту це вкрай важливо (!) й наклейте біля свого робочого місця, на кухні, у коридорі – скрізь, де ви буваєте впродовж дня: це допоможе краще запам’ятати важливе.

Порада: не друкуйте й не пишіть довгих текстів! Натомість візуалізуйте, додавайте яскраві (і смішні) асоціації (КЛасицизм – це КотЛяревський), мнемоніки (МаВПа БуФ – це губні), підказки (цИган дав мені ціннИк на арАхіс і барвнИк).

5. ВІДПОЧИНОК

Не сприймайте останній місяць перед ЗНО як час, коли не треба спати, їсти, гуляти й спілкуватися з друзями. Балансуйте й не втрачайте любов до себе! Позитивні емоції, сон і фізичні навантаження допоможуть вам бути продуктивнішими та вберегти організм від виснаження напередодні тестування.

Теги:
Читайте також:

"Віктор Ляшко: учні 5-9 класів 10 годин на добу проводять в сидячому положенні"

""Як я «винайшла велосипед» або про навчання молодших школярів у Канаді" - Олександра Журавльова"

"Вчителям пропонують підвищити кваліфікацію з цифрової грамотності"

Місце в рейтингу новин: 3138 місце
Рейтинг 0 из 5 на основе 0 оцінок
Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини