Пошук по сайту

Як зміниться українська освіта після набуття чинності норми закону про мову?

Освіта в Україні

16 січня 2021 року набуває чинності норма закону про мову відповідно до статті 30 ЗУ «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Що зміниться після цього в українській освіті розповів під час інтерв’ю виданню "Укрінформ" мовний омбудсмен Тарас Кремінь.

Він наголосив, що норма закону імплементується фактично через два роки після ухвалення Закону, що надало змогу різним сферам, пов’язаним з торгівлею, закладами освіти, культури, фізичної культури і спорту, сфери охорони здоров’я, мати перехідний період з метою створення кращих умов для опанування та розвитку державної мови.

Як зауважив Тарас Кремінь, в закладах освіти має діяти так званий мовний регламент, визначений мовними статтями освітнього законодавства. Водночас впроваджується Стратегія популяризації мови до 2030 року «Сильна мова – успішна держава», що була затверджена Урядом у 2019 році.

Отримуйте актуальні новини освіти

Мовний омбудсмен наголосив, що наразі створюється робоча група на рівні уповноваженого із захисту державної мови – міністра освіти і науки України. Її головним завдання є вирішення питань щодо підвищення рівня володіння державною мовою випускників закладів освіти, якості викладання державної мови.

Він повідомив, що задля впровадження таких ініціатив робочої групи у кожному навчальному закладі, наразі підписані меморандуми про співпрацю з Національною академією наук України, Уповноваженою Верховної Ради України з прав людини, Національною радою з питань телебачення і радіомовлення України.

Тарас Кремінь наголосив, що передусім слід боротись за людину, за громадянина, і починати треба зі школи, навіть, з дитячого садочка, оскільки війни виграють педагоги та священники.   

Теги:
Читайте також:

"“Долаємо стреси разом”: онлайн-курс для батьків (як впоратись зі стресом самому і допомогти дітям)"

"На скільки встановлений прожитковий мінімум у грудні відрізнявся від фактичного?"

"Онлайн-конференція для освітян «Мирна школа»"

Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Інші новини