Укр Рус

НМТ-2023: особливості вступної кампанії

04 березня 2023 427 Друк
НМТ-2023: особливості вступної кампанії

Цьогоріч вступники складатимуть національний мультипредметний тест, що складатиметься з двох обов’язкових (українська мова та математика) та третього – на вибір (історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика). Про всі деталі вступної кампанії у поточному році розповіла заступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) Тетяна Вакуленко в інтерв’ю Укрінформ.

Щодо дискусії навколо формату майбутнього тесту, у якому з обов’язкових предметів виключили історію України, Тетяна Вакуленко наголосила, що минулого року НМТ був універсальним для всіх учасників, оскільки містив три обов’язкові предмети: українську мову, математику та історію України. Цього року учасники мають можливість самостійно  обирати третій предмет. Так, майбутні біологи можуть обрати біологію, хіміки – хімію, ті, хто вчаться в школах з поглибленим вивченням іноземної мови – іноземну мову.

Експертка зазначила, що цьогоріч допрацьовано інструмент оцінювання. Зокрема, вдосконалено тестову платформу, яка стала більш захищеною від фальшувань, а саме:

  • учасники тестування не зможуть копіювати тестові завдання;
  • учасники не зможуть скористатися фрагментами умов до завдань, щоб шукати відповідну інформацію в браузері;
  • учасники не зможуть завантажувати ПДФ-версії тестів.

Ще одним вдосконаленням є те, на НМТ-2023 до результатів із кожного з предметів застосовуватимуть різні коефіцієнти. Інформацію про їхнє значення згодом оприлюднять на сайті МОН у Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році.

Підпишіться на email розсилку!

На виконання тесту учаснику відведено 180 хвилин, які він має розподіли, аби пройти всі завдання. Слід зазначити, що тест з кожного предмета містить свою кількість запитань і, відповідно, максимально можна отримати різну кількість балів. Тести  з української мови, історії України, біології та хімії міститимуть по 30 завдань, з математики й фізики – 22 і 20 відповідно, а з іноземних мов (англійської,  іспанської, німецької  або французької) – 32 завдання.

Експертка наголосила, що усі завдання НМТ відповідатимуть програмам ЗНО. Завдання з історії України охоплюватимуть період з другої половини XVI – до початку ХХІ ст. У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.

Реєстрація на НМТ розпочнеться  у квітні на сайті Українського центру оцінювання якості освіти. Вона буде безпаперовою, тобто учасникам доведеться завантажити свої документи в спеціальний сервіс, і не треба буде надсилати їх звичайною поштою. 

Після цього кожний учасник або учасниця отримає доступ до своєї інформаційної сторінки на сайті УЦОЯО, що стане основним інформаційним порталом для учасника. Вся інформація про те: де, коли, як буде проходити тестування учасник (коли прийти, в який час, які результати) - все буде відображатися там.  

У червні пройде сесія тестування. Наприкінці червня – на початку  липня – відбудеться додаткова сесія, в якій зможуть узяти участь вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії. 

Результати учасники НМТ-2023 будуть дізнаватися одразу в своєму тестовому середовищі, так, як і минулого року. Тобто, коли закінчується час або всі завдання виконані, на екрані з’являється кількість тестових балів за кожним предметом

 

 

 

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача