Укр Рус

Ефективні поради для вивчення англійської мови

24 листопада 2021 67 Друк

Англійська мова є однією з найпоширеніших мов в світі. Її вивчення починається ще у школі. Однак переважна кількість молоді не володіє мовою через відсутність самодисципліни, бажання та мотивації. Опанувати іноземну мову можна в будь-якому віці. Головне правильно побудувати план навчання та користуватися ефективними способами.

Одразу слід визначитися з технікою навчання, що залежить від особливих якостей людини. Візуали краще запам’ятовують видиму інформацію. Більшу увагу слід приділити читанню, прописуванню слів та виконанню наочних вправ. Аудіалам рекомендується прослуховувати аудіокниги, подкасти, пісні. При вивченні нових слів, їх слід промовляти вголос. Кінестетикам для вивчення англійської мови допоможе рух.

Основні етапи вивчення іноземної мови

Починати вивчення мови слід з найпростішого – алфавіту. Важливо запам’ятати не лише букви та звуки, а й опанувати основні правила, в яких випадках вимовляється кожна окрема буква.

Підпишіться на email розсилку!

Наступним етапом є формування словникового запасу. Починати слід з простих слів окремих тем, поступово об’єднуючи їх в речення. В цей час важливо слухати мову носія для правильної вимови слів.

Знайомство з граматикою починається з вивчення правил щодо правильного розташування слів в реченні. Далі поступово вивчати граматичні основи, закріплюючи знання практичними вправами.

Для кращого оволодіння мовою слід якомога раніше почати використовувати її в повсякденному житті.

Найскладніше – не почати, а не кинути на половині шляху. Займатися слід щодня, вивчаючи новий матеріал та повторюючи вже пройдений.

Дієва порада – переведіть гаджети на англійську мову. Не помічаючи цього, людина запам’ятовує всі функції ноутбука та смартфона.

Багато переваг має читання англійською мовою. По-перше, збагачується словниковий запас. По-друге, запам’ятовується правила правопису та пунктуації. По-третє, активізується пасивний словниковий запас. Головне – правильно обрати книгу відповідного рівня складності. Початківцям рекомендується читати адаптовані книги. Можна обрати книги для дітей, в яких зазвичай використовується простіша мова. З рівнем Intermediate можна спробувати оригінальні тексти. Краще починати з сучасних письменників, класика може виявитися складною, також в текстах зустрічається лексика й мовні звороти, які зараз не так часто вживаються.

Книга підібрана правильно, якщо на сторінці знаходиться не більше 5-15% нових слів. Якщо доведеться перекладати багато слів, процес читання швидко набридне.

Зробити процес читання англійською мовою ефективним допоможуть такі поради:

  • читати краще вголос, що сприятиме кращому запам’ятовуванню і вимові слів;
  • попутно з читанням книги рекомендується прослуховувати її аудіозапис, що дозволить запам’ятати правильну вимову слів;
  • не слід одразу знаходити та заучувати всі незнайомі слова.

В процесі вивчення англійської мови добре допомагає перегляд фільмів іноземною мовою, що сприяє кращому розумінню лексики, інтонації, вимові, вчить швидко перекладати речення та формувати власні думки.

Спершу рекомендується переглядати фільм з перекладом або кіно з уже знайомим сюжетом. Тоді діалоги сприйматимуться краще. На початку слід користуватися англійськими субтитрами. Варто виписувати незнайомі слова та зробити їх переклад, згодом переглянути фільм ще раз. Під час перегляду фільму важливо звертати увагу на вимову. Якщо складно зрозуміти швидку мову акторів у кінострічках, краще обрати мультфільми.

Цікавим способом вивчення іноземної мови є прослуховування англійських пісень. Для початку варто обирати не дуже довгу, не швидку композицію, яка буде містить багато повсякденних слів.

Вивчаючи англійську мову, слід якомога вживати її в повсякденному житті, говорити самим з собою, якщо немає співрозмовника, спілкуватися з носіями мови. Чим більше разів повторювати, тим краще запам’ятається інформація. Але тут дуже важливо не зазубрювати, а вдумливо та зі смислом будувати речення без відриву від контексту.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Голосувати

Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача