UA Рус

Словаччина підтримує українських учнів

25 вересня 2023 538 Друк
Словаччина підтримує українських учнів

22 вересня 2023 року, Україну відвідав міністр освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки Даніель Бутора. Від МОН були присутні міністр освіти і науки Оксен Лісовий, заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків, а також Стелла Шаповал, начальниця Управління міжнародного співробітництва та протоколу.

На зустрічі обговорили поглиблення співпраці у сфері освіти й підписали додаток до Програми співробітництва. Зокрема, щодо підтримки навчання українських дітей і учнів, інтегрованих у систему формальної освіти Словаччини, з таких предметів, як українська мова та література, історія, культура (онлайн або денна форма).

Словаччина - одна з небагатьох країн, які поки не вимагають, щоб українські діти відвідували місцеві школи. Проте ця країна планує запровадити обовʼязкове шкільне навчання для іноземців з наступного року. Для мʼякого переходу українських дітей до незнайомої системи освіти й залучення українських учителів до викладання в словацьких школах і підписано цей документ.

Підпишіться на email розсилку!

На зустрічі Оксен Лісовий зазначив, що наразі пріоритетом Міністерства освіти і науки України є безпека освітнього процесу, відповідь на виклики війни, відновлення пошкоджених і зруйнованих закладів освіти та аналіз і продовження реформ загальної середньої освіти, професійної та вищої освіти.

Попри це, міністерство розуміє, як важливо забезпечувати освітні потреби словацької національної меншини в України. Тому створюємо такі умови: у Закарпатській області працюють заклади освіти з класами (групами) з навчанням словацькою мовою та її вивченням. До того ж у закладах загальної середньої освіти Закарпатської області словацьку мову як самостійний предмет вивчають 720 учнів 5-11 класів у чотирьох закладах загальної середньої освіти. А на вибіркових курсах (факультативно або в гуртках) словацьку мову опановують 1014 школярів у 10 закладах загальної середньої освіти.

Окрім того, Україна і Словаччина мають давнє партнерство, що передбачає:

  • забезпечення представникам словацької національної меншини в Україні та української – в Словацькій Республіці умов для вивчення рідної мови та навчання рідною мовою на рівні дошкільної, початкової, середньої та вищої освіти; 
  • підвищення рівня викладання української і словацької мов та літератур; 
  • підвищення кваліфікації вчителів та викладачів словацької і української філологій; 
  • обмін студентською та учнівською молоддю, викладачами для коротко- та довготермінової педагогічної роботи; 
  • участь науковців у конференціях, симпозіумах та семінарах.

Також згідно з Програмою співробітництва на 2023/2024 навчальний рік уряд Словаччини надав квоти на отримання 46 стипендій на навчання українцям.

Українські ЗВО вже давно активно співпрацюють зі Словаччиною у різних напрямах галузевих знань. На сьогодні між ЗВО України та Словаччини укладено понад 30 прямих угод. Основними їхніми напрямами є обміни студентами на неповний та повний курси навчання, аспірантами, вчителями та вченими.

Опубліковано:
Освітній портал
Редакція сайту не є автором статті, тому всі його джерела належать автору самої статті
0.0
Актуальність і новизна:
Подача і оформлення матеріалу:


Вам також може сподобатись

Показати більше

Нещодавні матеріали бібліотекки

Показати більше

Підпишіться на email розсилку!

Отримуйте тільки свіжу і цікаву інформацію про новини освіти в Україні та за кордоном

Новина додадана до збережених

Перейти до кабінету
x
x
Статус користувача