Пошук по сайту

Львівські активісти впроваджують столи для навчання у школах

Коли: 05 жовтня 2021 – 05 жовтня 2021
Де: Львів, Львів
Місце: Онлайн
Дивитись на карті

Діти сидять — здоров'я псується

 

56% учнів початкової школи вже мають проблеми із зором, а 83% з них сидять у позах, які шкодять здоров'ю. Цьому можна запобігти за допомогою вироблення звички анатомічно сидіти та достатньо рухатися. І робити це можна навіть під час уроків.*

 

«Дамо дітям рухатись»: що це і навіщо потрібно школярам

 

«Дамо дітям рухатись» (ДДР) — це некомерційна організація, яка популяризує динамічну зміну пози учнів під час уроків. Основна рекомендація — чергувати сидіння за класичними партами та стояння за партами-конторками. Школи-учасниці отримують частину фінансування на заміну парт, навчання та інформаційну підтримку для вчителів і батьків.

   

Стояти й сидіти: як рух робить уроки кращими

 

Протягом уроку учні змінюють сидіння та стояння 2-3 рази, а сам процес пересідання триває до хвилини часу. З таким підходом учні менше втомлюються від сидіння та краще концентрують увагу, що доведено в рамках схожих програм за кордоном.

 

В яких школах Львова першачки вчаться стоячи

 

У 2021-му році програма ДДР стартувала у трьох навчальних закладах: школі №31, ліцеї ім. В. Стуса та ліцеї №52 ім. М. Лобачевського. Зараз вона діє лише у перших класах, однак ДДР приймає заявки й від вчителів чи батьків старших учнів.

 

Що кажуть про ДДР вчителі та батьки

 

Попри побоювання та можливі труднощі, засновники ДДР вже отримали позитивні відгуки від директорів та вчителів шкіл, у яких діє програма

 

Медогляд для першачків у рамках програми ДДР: як це працює

 

Програму ДДР контролюють профільні медики. На старті провели для школярів безоплатний комплексний медогляд (оцінка основних фізіологічних показників, обстеження рухового апарату, зору, нервової системи). Психологічний стан учнів та домашні навчальні умови допомагають оцінити батьки — для цього використовуються онлайн-опитувальники.

 

За кордоном схожі програми вже приносять результат

 

Вони діють у США, Великобританії, Німеччині й отримують схвальні відгуки і від вчителів, і від батьків, і від медиків, адже показники здоров'я та концентрація уваги учнів покращуються.

 

Якщо школи закриють на карантин, програма ДДР також закриється?

 

Для певності результатів учні мають навчатися у школі, та щоб отримати комплексний результат, ДДР налагоджує співпрацю з виробниками столів для стояння — так батьки матимуть змогу обрати анатомічну конторку для домашнього використання. Сама організація столи не продає, однак на своєму сайті вони розміщують контакти виробників, чиї моделі рекомендують для використання.

 

Результати програми ДДР: що буде з дітьми, які стоять на уроках більше

 

За словами педагогів, діти сприйняли ідею з ентузіазмом, менше втомлюються на уроках, легше витримують навантаження та більш охоче вчаться. Всі, хто залучені до ініціативи, прогнозують ефективні результати для школярів після кількох років навчання за новими партами: набуття правильної постави, поліпшення зору, а також підвищення концентрації уваги та покращення пам'яті. 


 

*«Таліта Кум» — дитино, встань та йди, або Як зрушити з мертвої точки реформи шкільної освіти: науково-популярне видання/ О.М. Жовтанецький, В.М. Закалюжний. — 1-е вид. — Львів-Харків: «Ґвара Медіа», 2019. — 120 с.    

 
Опубліковано: Освітній портал
Поділитись в:
Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Событие на карте:
Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Вам також буде цікаво