Пошук по сайту

Виставка про Голодомор «Марія»

Коли: 20 листопада 2020 – 31 березня 2021
Де: Київ, вул. Лаврська, 3
Місце: Національний музей Голодомору-геноциду
Дивитись на карті

З 20 листопада 2020 року до 31 березня 2021 року в київському Музеї Голодомору проходить виставка про Голодомор «Марія» Лесі Марущак за підтримки Світового Конґресу Українців.        

Ця найвідоміша у світі виставка про Голодомор вже була показана у 9 країнах світу і зараз вперше представлена в Україні.        

Виставка «Марія» - це мобільний меморіальний простір, що увіковічнює пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років та є внеском у діалог про соціальну справедливість та права людини. Центральний образ виставки – дівчина Марія, яка всупереч рішенню диктатора Сталіна, вижила, на відміну від мільйонів жертв совєцького геноциду в Україні.        

Роботи авторки передають емоційну та раціональну відповідь на злочин, сформовану на основі дослідження розповідей тих, хто пережив Голодомор, які поширені в українській громаді Канади, де художниця виросла.        

Отримуйте актуальні новини освіти

У вересні 2020 року The Guardian опублікувало фото проєкту «Марія» в статті про найкращі знімки з Landskrona festival. Книжка «Марія» за мотивами виставки потрапила до короткого списку Книжкової премії на Rencontres d’Arles у Франції (2019) та отримала нагороду за найкращий дизайн на міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал» у Києві (2019).        

Творчість мисткині Лесі Марущак опирається на історичні дослідження пам’яті й ідентичності і за допомогою чуттєвості та візуальності пробуджує глибинні емоційні відчуття. Серед інституцій, що мають її твори, Музей мистецтв Метрополітен, Європейський дім фотографії в Парижі, Бостонський Атенеум, Стенфордський університет, Колумбійський університет та Бібліотека Конгресу.        

Вартість квитків уточнюйте.

Опубліковано: Освітній портал
Поділитись в:
Коментарі {0}

Чтобы оставить свой комментарий, необходимо зарегистрироваться.

Событие на карте:
Опитування
Як ви оцінюєте роботу Шкарлета С.М.
Вам також буде цікаво